Jak prodat nemovitost za nejvyšší cenu?

Článek ze dne 28.6.2017

Vlastníte nemovitost, ale zamýšlíte ji prodat? Určitě ji chcete zpeněžit za co nejvyšší cenu, ale ne každému se to podaří. Využijte příležitostí trhu a možností internetu a utržte za nemovitost co nejvíce. Přinášíme Vám tipy, jak toho dosáhnout.

  • - Nešetřete na realitní kanceláři, ale nechte si prostor pro vlastní jednání
  • - Zajistěte kvalitní fotografie
  • - Stanovte si cenu, pod niž nepůjdete
  • - Využívejte služeb známých realitních serverů

Využijte služeb realitní kanceláře

Říkáte si, že realitní kancelář chce na Vás pouze profitovat a nehodláte jim dávat případnou provizi za prodej? Pokud nemáte s prodejem nemovitostí zkušenosti, vyplatí se svěřit se do rukou realitního makléře. Dokáže Vaši nemovitost prodat mnohem dráže a i po odečtení provize můžete utržit více peněz. Naopak jestliže ji budete chtít prodat vlastními silami, může se stát, že kvůli nulové poptávce nebo netrpělivosti půjdete s cenou dolů.

Prezentuje nemovitost v tom nejlepším světle

Kvalitní fotografie mohou být klíčem k úspěšnému prodeji nemovitosti. Před samotným fotografováním odstraňte z místností osobní věci, aby připomínaly připravený hotelový pokoj. Fotky musí být realistické a neupravované v žádném počítačovém programu. K vytvoření reprezentativních a prodejních fotek Vám může pomoci vhodně zvolená denní doba, dobré světelné podmínky a širokoúhlý objektiv.

Stanovte si cenu, pod kterou nepůjdete

Případní zájemci mohou zkoušet usmlouvat nižší cenu. Přizvat si mohou stavebního experta, aby nalezl na nemovitosti vady a měl pádné argumenty pro snížení kupní ceny. Buďte připraveni na psychologickou taktiku kupujících a stanovte si počáteční a minimální cenu. Vyzdvihujte při prodeji pozitiva nemovitosti se stejnou razancí jako zájemci její negativa. Do ceny nezapomeňte zahrnout daň z převodu nemovitosti, která činí 4 %.

Inzerujte na významných serverech

Některé realitní kanceláře umožňují, abyste se pokusili prodat nemovitost svépomocí. Dobře si ale promyslete, na jakých inzertních serverech budete nemovitost nabízet. Na rozdíl od realitních kanceláří nedostanete od správce serveru žádné výhody ani slevy. Zaměřte se především na servery, kde se inzerují nemovitosti bez realitek.

Exkluzivní smlouvy? Raději ne

Exkluzivní smlouvou se realitní kanceláře jistí tím, že nenabídnete nemovitost k prodeji jiné realitní kanceláři nebo neprodáte nemovitost svými silami. Nepodepisujte nic, s čím nesouhlasíte a vyjednejte si snížení provize. Pokud realitní kancelář na Vaše podmínky nepřistoupí, obraťte se na jinou.