Účet bez poplatků nebo studentské konto?

Článek ze dne 18.7.2015

Jste student nebo mladý člověk do 26 let a chcete si založit účet, který bude prostý zbytečných poplatků? Pak máte v zásadě dvě možnosti. Tou první je poohlédnout se po některém z produktů konzervativnějších bank, které se snaží vyjít studentům vstříc účty se zvýhodněnými podmínkami. Druhá varianta je účet u některé moderní banky, který sice není přímo označen za „studentský“, ale za jeho vedení se neplatí poplatky. Co je v důsledku lepší?

Jaká jsou specifika studentského konta?

  • • Může mít více výhodných podmínek než jiný běžný účet
  • • Je však omezeno věkem
  • • Podmínky se mohou měnit s výší měsíční úložky
  • • Po dosažení 26 let nutnost sjednání nového produktu nebo ztráta výhod

Studentské konto zdarma do 26 let

Typické studentské konto bývá do 26 let zdarma a snaží se tvářit velmi výhodně. Využívají jej mladí od 15 do 26 let, někdy není ani potřeba předkládat potvrzení o studiu. Zdarma bývá nejen vedení účtu, ale i internetové bankovnictví, odchozí a příchozí elektronické platby a určitý měsíční počet výběrů z bankomatů jiných bank.

Co dále po dosažení 26 let?

U některých kont bývá absence poplatků podmíněna určitým počtem měsíčních transakcí nebo jejich výší. Ovšem po dosažení věku 26 let výhody končí, a klient buď musí hledat jiný produkt, nebo se smířit se zpoplatněním některých služeb. Někdy zůstávají výhody zachovány, ovšem ne bez podmínek. Ty se většinou týkají měsíční úložky v určité výši.

Účty bez zbytečných poplatků

Moderní banky si uvědomují, že málokdo chce platit poměrně nesmyslné poplatky za vedení účtu a některé transakce. Proto není problém najít účet bez poplatku za vedení účtu, internetové bankovnictví, příchozí a odchozí platby, platební kartu a výběry z bankomatů jiných bank.

Jaké mohou být nevýhody?

U účtu bez poplatků je někdy potřeba splnit některé podmínky, například určitý obrat při platbě kartou nebo minimální měsíční příchozí částku. Někdy se obtížněji vkládá hotovost na účet, a některé banky nemají tak širokou síť bankomatů, což je při zpoplatnění výběru z bankomatů jiných bank pro někoho velký problém. Vždy si tedy důkladně zhodnoťte pro i proti, a pokud vám produkt v konečném důsledku nevyhovuje, poohlédněte se u jiné banky.

Jakou variantu tedy zvolit?

Nelze jednoznačně říct, která ze dvou zmíněných variant je obecně pro studenty výhodnější. Záleží totiž na tom, k čemu přesně účet využíváme a jaká nám na něj chodí měsíčně částka. Je možno říct, že většinou pracujícím mladým lidem více vyhovují běžné účty bez poplatků a studentům bez pravidelného příjmu zase studentská konta.Jste student a potřebujete si nutně vypůjčit nějaké peníze? Můžete vyzkoušet řadu produktů, u kterých po vás nebudou vyžadovat doklad o příjmu. Přehled takových produktů můžete nalézt například na webových stránkách Maxi-Půjčky.cz.